2019 Yılında Neler Geliyor? Plânlar, Sürprizler, Hediyeler

2019 Yılında Neler Geliyor? Plânlar, Sürprizler, Hediyeler

Merhaba Hoş geldiniz?

2019’a sayılı günler, hatta saatler kaldı.

Bir önceki videomda 1 yıldır youtube’da yaşadığım süreçten, neyi nasıl ve niçin yaptığımdan bahsetmiştim. Umarım faydalı ve bu tip içerikler üretmek isteyenler için yol gösterici olmuştur.

Bu bölümde de belki kanala yeni gelenler, başından ya da ortasından buraya katılanlar için sizlere neler vaadediyorum bunlardan biraz bahsetmek isterim. Güzel yenilikler var.

Aslında yola ilk çıktığımda aklımda müzik ve ses kayıt teknolojileri ağırlıklı içerikler üretmek vardı, ama süreç içinde neyi nasıl yaptığımla ilgili de bolca soru gelince, alanı, içerik üretimini de kapsayacak şekilde genişletebilirim diye düşündüm. Bunların yanında bir de kültür ve sanat içerikleri var tabi..

Bu yıl, bir aksilik çıkmadıkça, biraz daha plànlı gitmeyi düşünüyorum. Bu anlamda 2018 benim için önemli bir tecrübe oldu.

Kültür ve Sanat konularının içinde, hazırlıklarını yaptığım, 2. Dünya savaşında savaşı yaşayan büyük müzisyenlerin hayatlarını ve savaşın sanatlarını nasıl etkilediğini, hangi mecburiyetlerle eserler üretmek zorunda kaldıklarını aktardığım bir bölüm olacak, Salvador Dali’nin dahiyane hayatından bir kesit olacak , Beethoven’ın, Beatles’ın belki de bilmediğiniz hikâyelerine misafir olacaksınız.. bunlar hepsi hazırlık aşamasında.

Müzik ve Ses Kayıt Teknolojileri konularının içinde, bir müzik mağazasına gidip ekipman alışverişi yapacağız, neler almalıyız nelere ne ölçüde dikkat etmeliyiz bunları konuşacağız.. Gitar’dan trompet’e, piyano’dan synthesizer’a tercihler yaparken dikkat etmemiz gerekenlere göz atacağız. Kayıt teknolojilerini irdelerken önemli isimleri konuk olarak burada göreceksiniz, dinlemeler yapacağız, kayıt analizleri yapıp, önemli ipuçları öğreneceğiz. Doğru zannedilen yanlışları, yanlış öğretilen kuralları baştan dinleyeceğiz.

Elektronik müzikten rock müziğe, bir eser üretirken Hangi noktalarda iş ciddiyete biniyor, nerelerin üzerinden geçmemiz gerekiyor bunları profesyonel isimlerle değerlendireceğiz.

Evimizde ya da bir stüdyoda kaydettiğimiz bir Single’ı ya da albümü yayınlama aşamalarında beraber yol alacağız.. bir albümü İtunes’dan, Spotify’a, Deezer’dan Amazon’a kadar yayınlanma aşamalarını göreceğiz .. Kayıt programları üzerinde birazcık tecrübe sahibi olup mixe, masteringe yaklaşımlarda kimi detayları öğreneceğiz.

Mikrofondan ses kartına kulaklıktan, hoparlörüne programına testler, denemeler yapacağız.

Beraberce oturup bir telefonda bir tablette projemize başlayıp bitireceğiz.. aranızda sesini kullanan, enstrüman çalan, DJ’lik yapan varsa onlarla da ortak projeler yapacağız.. eğlenirken öğrenip.. öğrenirken paylaşımların tadına varacağız.

Ve bir yenilik olarak, konusu bu kanalla ilgili olan dünyadan önemli müzik teknolojisi, kültür & sanat ve yapay zekâ alanlarındaki gelişmeleri de takip edip, elimden geldiğince mini haberler halinde size sunmaya çalışacağım. Ve Ara ara canlı yayınlarla soru cevaplar yapıp ve mini konserler vereceğim..

Yaratıcılık, Motivasyon, Zaman Yönetimi, Tasarım ve Nesnelerin İnterneti’nden de geri kalmadan teknoloji ile ilgili yakalayabildiğim detayları sizlere kullandığım haliyle aktaracağım..

Hediye çekilişleri de olacak tabi.. önümüzde 5000, 7500 ve 10.000 abone erişimlerine özel hediyeler vermeyi düşünüyorum.. bunlar için takipte kalmanız yeterli.. haberini yine buradan vereceğim…

Şimdi sizden ricam, bildirimleri açın ve 2019’a beraber merhaba diyelim, topluluk sekmesinden ve ara ara videoların içinden size soracağım çok soru olacak, onları lütfen kaçırmayın..

çok sürprizli şeyler geliyor.. dolu dolu bir 2019 olacak gibi görünüyor..

Sizleri tanıdığım için çok mutluyum. Umarım beraber güzel şeyler yaparız.. keyifli zamanlar geçiririz..

Hepinize iyi yıllar..

Görüşmek üzere.

Bu yazıyı beğendiyseniz soldaki 👏 alkış butonuna tıklayarak ve arkadaşlarınızla paylaşarak daha fazla insana ulaşmama yardımcı olabilirsiniz.