CANVA HACKLENDİ — İLETİŞİM BÖLÜMÜ BAŞKANINDAN MESAJ VAR

CANVA HACKLENDİ — İLETİŞİM BÖLÜMÜ BAŞKANINDAN MESAJ VAR

CANVA HACKLENDİ — İLETİŞİM BÖLÜMÜ BAŞKANINDAN MESAJ VAR


Tasarımcı ve grafikerlerin hızlıca işlerini çözmelerini sağlayan, gerek iş, gerekse günlük hayatımızda işimizi fazlasıyla kolaylaştıran, power pointte saatler sürecek işi, 1 saatte yapmamızı sağlayan Canva uygulaması maalesef hacklenmiş.

Güvenlik açığı sebebiyle kullanıcıların kullanıcı adı, şifreleri, (kriptolanmış halleri de dahil) ve e posta bilgilerini maalesef çaldırmışlar.. Acilen şifrelerimizi değiştirmemizi salık vermişler..

İletişim Bölümü başkanı Liz McKenzie’nin tüm kullanıcılara gönderdiği mail şu şekilde..


Merhaba,

24 Mayıs 2019 Cuma günü sistemimize devam eden bir saldırı keşfettiğimiz konusunda sizi bilgilendirmek için yazıyoruz. Bize bildirilir bildirilmez derhal sebebi belirlemek ve çözmek için adımlar attık ve durumu yetkililere (FBI dahil) bildirdik. Bunun sebep olabileceği endişeler veya rahatsızlıklar için çok üzgünüz.

Topluluğumuzun kullanıcı adlarının ve e-posta adreslerinin bir kısmına erişildiğinin farkındayız. Saldırgan ayrıca şifrelenmiş formattaki parolaları da ele geçirmiştir (teknik bilgiye sahip kişiler için: tüm parolalar bcrypt ile ayrı ayrı karıştırılmış ve kıyılmıştı). Bu, sektördeki en iyi uygulama olsa da yeterince bilgisayar gücünün kullanılmasıyla zayıf veya tahmin edilmesi kolay parolaların kırılması mümkündür. Bu nedenle, şu adrese giderek Canva parolanızı değiştirmenizi tavsiye ederiz: https://www.canva.com/account/reset/

Bu olayla ilgili herhangi bir sorunuz varsa SSS sayfasına göz atın: https://support.canva.com/contact/customer-support/may-24-security-incident-faqs/

Bize [email protected] adresi üzerinden ulaşmaktan lütfen çekinmeyin ayrıca bu adres haricindeki adreslerden gelen şüpheli e-postalara da dikkat edin.

Ekibimiz bu durumla başa çıkmak için aralıksız olarak çalışıyor ve desteğiniz ile anlayışınız için gerçekten teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Liz McKenzie

İletişim Bölümü Başkanı

Canva