GoPro olmadan Nasıl Piyano Çalarım?

GoPro olmadan Nasıl Piyano Çalarım?

kuş bakışı baktığınız her yerin videosunu çekmenin en pratik yolu: POVIE

Youtube üzerinde bilgilendirici bir tanıtım videosu göremediğim için, dosta, arkadaşa lâzım olur diye burada dursun istediğim bir video hazırlamaya çalıştım.

Baştan not: bu yazı bir reklam içermemektedir.Y yalnızca kullandığım bir ekipmanı anlatmaya, tanıtmaya çalıştım. Zira vaktiyle Serpil Çakmaklı bandanalarıyla kafama telefonlar mı sarmadım, motor kaskların üzerine koli bantlarıyla cep telefonları mı bağlamadım. (o zamanlar yoktu tabi GoPro filan 🙂 Piyano çalarken bana enfes yardımcı olan bu minik Zihni Sinir ürünü anlatmak isterim.

işte bunlar hep yeni bir icadın ortaya çıkmasına ön ayak olan mağduriyetler

Hem kendisiyle tanışıklığımın etkisiyle hem de çok işe yarar cihazlar ürettiğini bildiğim için, çektiğim bazı videoları nasıl oluşturduğumu merak eden arkadaşlarım için de mini bir sunum hazırlamaya çalıştım.

Üretici firma EDELKRONE ekibin başında Kadir Köymen var. Çok uzun zamandır takip ettiğim bir türk yönetmen, eğitmen ve endüstriyel tasarımcı bir girişimci.

▶️ Zaman yaratabilirsem de bu kanalda (Sercan Anlatıyor) yaptığım işlerle ilgili mini tüyolar, bilgilendirmeler ve çeşitli misafirlerle sunumlar hazırlamaya çalışacağım.

gönül ister ki her hafta video hazırlayıp koyayım. ümidim o yönde tabi.

POVIE Neler Yapılabilirin Çeşitli Görsel Yanıtları

telefonun gördüğü açı bu. istersem daha yukarı ve aşağı bakmasını sağlayabiliyorum.

-Videoyu izleyemeyenler ya da not almak isteyenler için içerik metni-

Merhabalar Ben Sercan. Ses ve kayıt teknolojileri konusunda yaklaşık 15 yıllık tecrübem var. Bundan sonra artık bu kanalda, bununla ilgili sorularınızı cevaplayım, belki zaman zaman konuklar alıp sizi aydınlatmaya çalışacağım. bugün EdelKrone’un Povie’sini incelemek istiyorum.

Bu aslında Ses ve Müzik Teknolojisinin dışında da gözükse alanı, aslında çok işimize yarayacak. Misal telefonumuzun arkasında olan bir mıknatısı (aslında metal) (içinden çıkıyor ve kılıfa yapıştırdığımız için cihaza zarar vermiyor) buna (telefona) yapıştırdığımız suretle, istediğimiz performansı, youtube, facebook, instagram, periscope gibi ortamlarda iki elimizi de serbest kullanarak, böylece performansımızı daha da artırarak, dinleyiciye, seyirciye, takipçilerimize sunabileceğiz.

Bu bir kulaklık, bir steteskop ya da bir kolye değil, tamamıyla edelkrone’un zihni sinir fikirleriyle ortaya çıkan, içinde çok kuvvetli bir mıknatısı olan bir cihaz. Kullanımı da pratik. Boynumuza takıyoruz, telefonumuzun arkasında ya da kılıfımızın tercihe göre arkasına yapıştırmış olduğumuz metal parçayı (🤘) , buradaki mıknatıslı alana taktığımız zaman, istediğimiz pozisyondaki videoları çekebiliyoruz. Böylece de izleyicimizle, takipçimizle daha birebir iletişim kurup, iki elimiz de serbest olduğu için, burada yemek tarifi de anlatabiliriz, çaldığımız piyanoyu da gösterebiliriz, bir kış çayı hazırlarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini de sunabiliriz ya da bir tamirat ya da bir DIY (do it yourself) Kendin Yap projelerinde en güzel şekilde, en rahat pozisyonda kendimizi rahatça ifade edebiliriz.