Podcast İçerik Üreticiliği 101 Webinarı

Podcast 101 - Podcast İçerik Üreticiliği Webinar'ı

Podcast İçerik Üreticiliği 101 Webinarı
💡
Webinar'ın online katılım süresi dolmuştur.
Ancak eğitime offline da ulaşmak için yine de katılım gösterebilirsiniz.

Önümüzdeki haftalarda plânlanacak yeni webinarlar için lütfen blog'a abone olun, habersiz kalmayın.

Merhaba Sevgili Okur,

2 Temmuz 2023 Pazar günü saat 10:00-12:00 arası bir araya geleceğimiz online bir etkinlikte Podcast'e dair pek çok konuyu masaya yatırıp karşılıklı konuşacağız. Katılamayanlar için yeniden izlenecek şekilde de kayıt edileceğini de belirtmek isterim.

💡
webinarın verimli olması adına kontenjan sınırlı olacaktır


Takdir edersiniz ki böyle kapsamlı bir webinarın çok daha yüksek bir ücreti olması gerekirken, bir içerik üretimi için ilk adımı atmak isteyenleri teşvik etmek için, sembolik de olsa (250 ₺) gibi bir ücretlendirmesi var.

Sembolik bir ücretin, gerekli kaynakların karşılanması yanı sıra, yalnızca gerçekten ilgilenen ve katılım gösterebilecek kişilerin başvurmasını ve webinara yalnızca podcast ile ilgilenenlerin bir arada olmasını teşvik edici bir unsur olacağını düşünüyorum.

💡
Ayrıca katılımcılar arasında 5 kişi için bir çekiliş yaparak kaydettikleri ilk podcast için düzenleme ve yayına hazır hale getirme de dahil olmak üzere mentorluk yapacağım.

Podcast İçerik Üreticiliği 101 

 • Podcast içerik üretiminin temelinden, konu seçimlerine, hikaye anlatıcılığının öneminden, iş akış planınına, yayıncılık için gerekli teknik ekipman bilgisinden, podcast yayınlamaya ve yayınımızı finanse etme sürecine kadar pek çok konudan konuşacağız.

  2 Temmuz 2023 Pazar Günü 10:00-12:00 Saatleri arası

 • Bu seminer kimler için:
  Habercilerin, eğitmenlerin, kendi alanında sesli bilgi sunmak isteyenlerin, günlük rutinini paylaşmayı sevenlerden, edindiği bilgiyi bir seri halde sunmak isteyen herkesin dahil olabileceği bir PODCAST'e MERHABA SEMİNERİ olarak düşünebilirsiniz.

  Not: Etkinlik Online olacaktır. Ancak daha sonra izlemek isteyenler için de kayıt edilip yayın katılımcılar ile paylaşılacaktır.
Kararımı Verdim! Katılıyorum!

Etkinliğe katılma linki mail ve telefonlarınıza ulaştırılacaktır.

Daha önceki seminerlerimde olduğu gibi, 2-3 kamera ile zoom / meet gibi bir platform üzerinden, ekranda stüdyoyu da paylaşabileceğim bir düzen düşünüyorum. (aşağıdaki örnekte olduğu gibi) her şeyi detaylı anlatmanın yanında gösterme niyetim de var, daha akılda kalıcı olması için.

Plânladığım podcast içerik üreticiliğinin ana konularından bahsedeceğimiz soru cevapların olacağı yaklaşık 2 saatlik bir oturum olacak.

Biraz konu başlıklarından bahsedelim.

Bu eğitimde amaçlanan:

 • Podcast içerik üretiminin temeli, konu seçimi, yayınlarımızda hikaye anlatıcılığının öneminin kavranması.
 • Podcast yayıncılığı için temel gereksinimler, ekipman tercihi ve akış planının öğrenilmesi.
 • Kayıt ekipmanlarının ayarlanması, gürültü ve akustik düzen çözümleri, ilk bölümün temel hazırlığının yapılması.
 • Podcast yayın için hosting platformu seçmek, podcast platformlarında yayın yapmak, podcastiniz için web sayfası ve öneminin anlaşılması.
 • Podcast iş akışı yaratmak, bölüm planları yapmak, iş birlikleri, podcast stratejisini belirleme çalışmaları, istatistiklerin anlaşılıp değerlendirilmesi.
 • Podcast'inizle gelir elde etmek, reklam ve sponsorluklar, kendi ürünlerini pazarlamak ve fonlama yöntemiyle gelir elde etmek.

Eğitim İçeriği:

 • Podcast içerik üretiminin temelinden, konu seçimlerine, hikaye anlatıcılığının öneminden, iş akış planına, yayıncılık için gerekli teknik ekipman bilgisinden, tabii ki podcast yayınlamaya ve bunu finanse etme sürecine kadar pek çok konudan bahsedeceğiz.
 • Peki, bu eğitim kimler için faydalı olacak:
  Habercilerin, eğitmenlerin, kendi alanında sesli bilgi sunmak isteyenlerin, günlük rutinini paylaşmayı sevenlerden, edindiği bilgiyi bir seri halde sunmak isteyen herkesin dahil olabileceği bir üretim süreci olarak düşünebilirsiniz.
 • Beraber geçireceğimiz bu zaman diliminde:
  Mikrofonlardan, yayın platformlarında, içeriğimizi nasıl düzenli ve periyodik halde sunacağımızdan, kaydettiğimiz sesli içerikleri düzenlemeye, dinleyicilerle olan etkileşimden, yayın heyecanımızı yenmeye, mobil cihazlarımızda podcast kaydetmekten, konuklu yayın yapmaya, içeriklerimizden gelir elde etmekten, yayın motivasyonumuzu yüksek tutmaya ve korumaya, kısacası aklınızdaki podcast içerik üretimi sürecindeki hemen her şeyden konuşacağız.

  Tabi ki bunları bir soru cevap etkinliği de takip edecek.

  Eğer böyle bir online seminere katılmak isterseniz yukarıdaki ya da aşağıdaki butonlardan ilgil ödeme sayfasına gidebilirsiniz

Yaptığınız ödeme karşılığında tarafınıza bir eğitim faturası kesileceğini de belirtmek isterim.

*Webinar: (Webinar, "web" ve "seminer" kelimelerinin birleşiminden oluşan bir terimdir. Webinar, internet üzerinden gerçekleştirilen, canlı veya kaydedilmiş bir sunum, eğitim veya seminerin interaktif olarak sunulduğu çevrimiçi bir etkinliği ifade eder.)

2 Temmuz'da Görüşmek üzere.